Pink Cadillac Professional Nails

Györené Csertán Gyöngyi - Professzionális körömszobrászat

391887.gif

 

A MŰKÖRÖM TÖRTÉNETE

 

             Műköröm: MÚLT és JELEN             

                

A kézápolás nem egy mai keletű dolog. A kezdetét az egyiptomi fáraók korára tehetnénk, akik is aranybevonattal díszítették a körmeiket. A kezdetekben az, hogy valakinek milyen színű, nagyságú és formájú körme van, a társadalmi helyzetét mutatta meg. Eleinte a fáraóknak aranyozták a körmüket, hogy ezáltal is tükrözzék gazdagságukat, előkelő rangjukat. Már Kleopátra is viselt porcelánporból készített és ragasztóhoz hasonló folyadékkal rögzített műkörmöket.

nu-hoang-d2f8a.jpg

I.e. 3000-ben Kínában méhviaszból, zselatinból, tojásfehérjéből és gumiarábikumból készítettek körömfestéket. (Érdekes, hogy a méhviasz máig megmaradt alapanyagként az ún. japán manikűrben.)

I.e. 600 körül a kínai császár már kombinálta ezüst festékkel az arany színt, mutatván, hogy egyiknek sincs híján. Később azonban inkább a sötétvörös szín került előtérbe.

A XV. sz.-i Ming dinasztia idején a család tagjai ezt, illetve az egész sötét színeket - leginkább a feketét - viselték körmeiken.

Kínában a tisztviselők, a mandarinok is a körmeikkel jelképezték fontosságukat, gazdagságukat. Náluk a minél hosszabbra megnövesztett körömvég tanúsította, hogy semmiféle gyakorlati munkát nem végeznek. Ezt olyan fontosnak tartották, hogy éjjelre külön védőtokot húztak kezeikre.

Bár a középkorban a testápolás jelentőségével együtt feledésbe merült a körmök színezése, gondozása is, a reneszánszban újra fénykorát élhette meg. Divatba jött a körömdíszítés és a hegyesre formálás is, amiket gyakran bőrdarabkákkal políroztak fényesre. (Ez a módszer is máig hasonló formában él.)  

Az arany és ezüstös festékek után más színek is „divatba jöttek" az előkelő emberek körében. Leginkább ezek közül is a vörös dominált, alacsonyabb pozíciójú beosztottaknál pedig a világosabb árnyalatok voltak megengedettek.

Az ókori rómaiaknál és a görögöknél érdekes módon, eleinte csak a férfiak színezték a körmeiket, sőt a lábápolásra is külön rabszolgát tartottak. A festékeik színe pedig azonos volt a szájuk színével (ami később a Revlon cégnél is megjelenik, nagy sikert hozva nekik.)

Néró felesége, Poppea állati zsírból és állati vér keverékéből készített magának vörös festéket.

Az állati eredetű anyagok használata Indiában is megjelent, az itt élő nők a rovarok váladékából kinyert színezőanyagokkal vonták be körmeiket. Az ő munkásságukhoz fűződik a körmök rövidítése is, amihez élesebb vágóeszközt és durva felületű reszelőket alkalmaztak.

A „szépségért szenvedni kell" elven a 17.század Júdeájában egy nagyon fájdalmas módszert találtak ki körmeik díszítésére az emberek: a mátrixterületbe egy tetováló tű szerű eszközzel festéket iktattak be, így az újonnan kinőtt köröm már eleve színes volt.

Az igazi manikűr kezdetét azonban 1830-ra tehetjük, amikor is Dr. Sitté, Fülöp Lajos király lábápoló orvosa, fogászati eszközökből egy spatulát alakított át a körömbőr megfelelő kezeléséhez. Ez a találmány később átkerült Amerikába is.

1900-ból irodalmi jegyzetek arról számolnak be, hogy ollót használtak körömvágásra, és fémreszelőt a csiszolásra. Ezek jelentősége a fertőtlenítés alkalmazásával mutatkozott meg.

1920 körül Charles Revlon egy új festéket hozott létre, amit az első körömlakknak hívtunk. Ez egy pigment alapú szer volt, világos piros színnel, ami a száj színével azonos körömszín divatját hozta. Nagy sikert aratott, divatba jött a 'gets be' a körömfestésben. (Ez azt jelenti, hogy a holdacskát és a körömvéget nem festették be, csak a közepére kentek festéket.) A Revlon cég alapítója eredetileg autófényezésre szánt anyagot alkotta körömlakként újra. Olyan sztárok, mint Marlene Dietrich és Greta Garbo divatba hozták a vérvörös és a pink körömlakkok viselését. Ez idő tájt volt népszerű az ún. 'Gatsby' stílus, melynél a körömholdat és a körömszéleket nem lakkozták ki, csak a köröm közepét festették pirosra vagy pinkre.

https://encrypted-tbn1.google.com/images?q=tbn:ANd9GcTFBk725QjQOUrH3W0_Ukcm0xNH3oZRGbmwiY90dRXizR1zG2YIaw

1950-re sok színárnyalat jelent meg, és már a halvány színek is megjelentek.

 

Az új divat - a műköröm

 

1950-es évek közepén Amerikában indult el a műköröm készítése. Először egy orvos készített magának körömpótlást. Eleinte fogtömés anyagból készültek a pótlások, és tulajdonképpen máig ezen alap segítségével hozzák létre a műkörmöket. Hollywoodban, a színészek között is hamar elterjedt e módszer. Egy gyorsan száradó, 2 komponenses masszát hordtak fel spatulával - a köröm meghosszabbításaként - egy sablonra, és száradás után megformázták. Ezek a körmök kb. 2 hétig tartottak, amiket el kellett távolítani, s mivel nem volt megfelelő az előkészítés, a körmök bezöldülése, gombásodása egyáltalán nem volt ritka.

Modern, a kor követelményeinek megfelelő körömmodellezés a 60-as évek végétől kezdődik az USA-ban, és a 70-es évek elejére a műköröm őrület eléri Európát.

1974-ben Dr. Nordström (USA) egy teljesen új technológiát vezet be a körömmodellezésbe. A új alapanyag lényegesen javítja a műköröm ellenálló képességét, vékonyabban lehet felhordani és kiválóan formázható, nem sárgul be, és ellenáll az általános háztartási oldószereknek.

A 80-as évek elején kifejlesztik a fényre kötő UV műköröm alapanyagokat.

Nálunk először a tipes műköröm, majd az épített műköröm jött a divatba. Ez ma az egyik legnépszerűbb divatcikk. A műkörömépítés technikája azóta is folyamatosan fejlődik és változik. A divathullámok egy-egy színt, technikát vagy formát felkapnak, másokat elfelejtenek, vagy éppen újjáélesztenek. Jelenleg hódítanak az épített-díszített is, nem csak a kézen, de a lábon is. Olyan, mint egy testékszer, nagyon veszélytelen és sokáig tart.

marilyn_monroe.jpg     

 

 

 

 

 

                                                  I

              a2_2.gif      k2_2.gife2_2.gifz2_2.gif

 

žA kecses, selymes bőrű kéz és a szép körmök nagyra értékelt testi jellemzők. A telt, ápolt kéz és a vágott, egészséges körmök egészségi állapotunkról és ápoltságunkról vallanak, míg az elhanyagolt kéz nem csak rossz benyomást kelt, de idősebbnek is mutathat bennünket a korunknál. ž

A kommunikáció fontos eszközeként kezünk mindig szem előtt van. Milyen benyomást keltünk vele? Önbizalomról árulkodik? Bizalmat közvetít? A lerágott körmök és a beszakadt bőrdarabkák az önbizalomhiány egyértelmű jelei, míg az egyszerűen és jól manikűrözött kéz olyasvalakire utal, aki ügyel a részletekre, s a legapróbb dolgokat sem hanyagolja el. ž

Kezünket, mely mindennapi dolgaink elvégzésének fontos eszköze, nagyon sok külső hatás éri, gondos ápolást, figyelmet igényel. Sokat tehetünk azért, hogy szép legyen, de a modern műköröm-építési technikák révén gyönyörű körmeink lehetnek, függetlenül attól, mit hordozunk génjeinkben. ž

Bőrünk szervezetünk első védelmi vonalát képezi a külvilág káros hatásai ellen. Melegen tart bennünket, figyelmeztet a kórokozók támadására és testnedveket választ ki. Vízálló, mosható, rugalmas anyag, mely öngyógyító és megújulásra képes. A kezünket fedő bőr védőpajzsként és a tapintás legfontosabb „felületeként" funkcionál. ž

Rengeteg idegvégződés található itt, melyek ingerek millióira reagálnak, faggyúmirigyek, melyek a bőr nedvességtartalmának megőrzéséhez szükséges faggyút termelik, míg a verejtékmirigyek a test hőháztartásának szabályozásában játszanak fontos szerepet. Idegvégződések ezreit találjuk a bőrben, különösen az ujjbegyekben.  Ezek az ultraérzékeny receptorok teszik lehetővé, hogy érzékeljük az érintést, a nyomást, a meleget és a fájdalmat és ezek kombinációit, például ha valami csiklandoz, nedves vagy kemény, de ezek segítségével követhetjük a felszíni struktúrákat, a formákat, az erőket és a tömeget.

žFELHÁM: A bőrt három réteg alkotja. A legfelső, védő réteg a felhám, mely öt rétegből tevődik össze. ž

Ide tartozik a szaruréteg, mely szorosan illeszkedő, pikkelyszerű sejtekből áll, melyek folyamatosan „leválnak", de helyettük újak képződnek. Amikor megvakarjuk, megdörzsöljük, vagy megmossuk a bőrünket, elhalt hámsejtek ezreit veszítjük el. A szaruréteg sejtjei lényegében pajzsot képeznek, mely az alatta lévő élő hámsejteket védi a fertőzéstől és a sérüléstől. Viaszos, vízálló fehérjét, keratint (szaruanyag) tartalmaznak, mely a bőr a köröm és a haj fontos alkotóeleme. A bőr felszínét vékony zsírréteg borítja, mely rugalmassá, puhává és vízhatlanná teszi azt. ž

Az epidermisz a test immunrendszerének első védelmi vonala. Kémhatása (pH-érték 5.0) révén savköpenyt képez a káros anyagok útjában, véd a sérülésektől, a kiszáradástól, a fertőzésektől, és megakadályozza a túl sok nedvességvesztést. A felhám a tenyéren és a talpon a legvastagabb. ž

Az epidermisz legalsó rétegében termelik a melanociták a melanint, a bőr színét adó pigmentanyagot.

žA bőr színét az epidermiszben fellelhető melanin mennyisége, típusa és elrendeződése határozza meg. A melanin elnyeli a nap ultraibolya sugarait, ekképp védelmet nyújt azok káros hatásai - például a bőr gyors öregedése, rugalmasságának elvesztése és a pigmentfoltok kialakulása - ellen. Minél sötétebb a bőr színe, annál több melanin van jelen, és testünk annál jobban tud alkalmazkodni az erős napfényhez. ž

IRHA: A szivacsos, tömör szövet az epidermisz alatt fekszik, és annál vastagabb réteget képez. Állandóan lebomlik és megújul.

Legfontosabb alkotórészei a kollagén (a struktúrához) és az elasztin ( a rualmassághoz) nevű fehérjék. Az irhában fellelhető   erős fehérjerostok adják a bőr vastagságát és feszességét. Találunk még itt vérereket, nyirokereket, idegvégződéseket, valamint az epidermiszhez kapcsolódó szörtüszőket, faggyú- és verejtékmirigyeket. Az irha közvetlen kapcsolatban áll az idegrendszerrel, a faggyú- és verejtékmirigyekkel és a test vérellátásának 25%-ával.

žParányi bőrszemölcsök, papillák türemkednek a dermiszből az epidermisz alján húzódó mikroszkópikus árkokba. Az ujjbegyeken sorokba rendeződött papillák alkotják az ujjlenyomatot. Minden egyes bőrszemölcsöt hajszálerek hálóznak be, melyek tápanyagot szállítanak a növekvő bőrnek és szabályozzák a test hőveszteségét. A papillák idegvégződéseket is tartalmaznak, melyek a tapintásban játszanak fontos szerepet. ž

SZUBKUTÁN RÉTEG: Az epidermisz és a dermisz alatt húzódik, a bőr fontosabb rétegei közül a harmadik. Lényegében zsírréteg, melyben nagyobb véredények  futnak. ž

žKÉZFEJ: A kézfej bőre rugalmas, könnyen belecsíphetünk és elemelhetjük az alatta fekvő szövetektől. Ha nem lenne ilyen hajlékony, nem tudnánk behajlítani, mozgatni az ujjainkat. A kézfejünkön található finom, puha szőrszálak (négyzetcentiméterenként kb 15-20 db) fontos figyelmeztető eszközök: amikor a szőrszálak meghajlanak, a szörtüszők aktiválják az érzékeny érintőreceptorokat. ž ž žT

ENYÉR: Idegvégződésekben, valamint a test hőszabályozásában és méregtelenítésében fontos szerepet játszó, verejtékmirigyekben gazdag tenyér bőre szőrtelen és vastag. Nem olyan rugalmas, mint a kézfej bőre, és erősebben kötődik az alatta lévő szövetekhez.

A tenyér verejtékmirigyei nedvesítik a bőrt, hogy könnyebben meg tudjuk fogni a dolgokat.

 

et3.png

 

 

 

Műkörömről általában

 

Manapság a műköröm nem csak elfogadott, de divatos is. Kortól független. 14 éves kor alatt nem ajánlott, de 14 éves kor felett bármelyik korosztály hordhatja.

Fontos, hogy kezünk és körmünk ápolt és egészséges legyen, hiszen mindig szem előtt van. Főleg, ha munkánk által jobban előtérbe kerül a kezünk és nem szeretjük naponta lakkozni, manikűrözni, kifejezetten jó a műköröm.

Persze nem csak a külsőség a fontos, hanem az egészség is. Itt kell megemlítsem a körömrágókat. Sokan rágják a körmüket és a körülötte lévő körömbőrt. Ez roppant egészségtelen és valljuk be, nagyon csúnya. Nos, a műköröm erre a problémára tökéletes megoldás, a körmöt és a körömbőrt a műkörömtől nem lehet rágni, illetve aki úgy gondolta, hogy neki már soha nem lesz szép körme, annak is van remény.

Lényeg, hogy az egyéniségedhez és stílusodhoz a legmegfelelőbb típust, formát, díszítést kell kiválasztani, amiben a műkörmös segít.

És ne félj merész, trendi körmöket csináltatni! Majd meglátod, hányan megcsodálják azt úton-útfélen. És melyik Nő lelkének nem esik jól a dicséret!

 

marilyn-monroe-black.jpg

 

 

 

 

 

Francia -   Kicsit másképp

 

A körömmodellezés „klasszikusa:

Francia - technikák

 

Mire gondolsz, amikor azt hallod: „FRANCIA" körmök?

Egy tökéletes, arányos felépítésű porcelán körömépítésre, gyönyörűen ívelt mosolyvonallal? Vagy egy épített-zselés  technikával készített műkörömre? Vagy egy hagyományos manikűrre, magasfényű polírozással?

Teljesen mindegy, melyik jut eszedbe, mindegyik körömépítő módszer sláger még napjainkban is.

Egy FRANCIA MANIKŰR időtlenül szép és mindig aktuális. Nem számít, hogy zselé, porcelán, vagy egyszerűen csak egy magas fényű polírozás a módszer, amivel készül. A termékek, színárnyalatok, és lehetséges technikák nagy választéka a FRANCIA MANIKŰR megoldások korlátlan lehetőségeit kínálja.

A FRANCIA MANIKŰR a 80'-as évek közepe óta vált kedvencé.

Napjainkban is nagyon kedvelt a francia köröm. DE! A franciát is meg lehet bolondítani sokféle díszítéssel, hogy ne legyen hétköznapi, tucatmintás a körmünk. Egy kis virág, beépített díszek (matrica, csipke, toll, háló, jégfólia, törtkagyló, ..stb), stasszkövek igen mutatóssá és egyedivé tudják tenni a francia körmöt.

Az alábbiakban bemutatok pár körmöt, ami nem a hagyományos francia. 

 

 

276159_1115_1.jpg3b9b24fbc13fc7e829e5a37bdeee7ede.jpg362125_3099.jpg247651_632.jpg354554_2729.jpg 

 

Paraffinos kézápolás

 

Manapság egyre jobban elterjedt, a kézápolásához ma már elengedhetetlen! A házimunka, papírmunka, a szabadban végzett sportolás, kertészkedés, de az előrehaladott életkor is - és még rengeteg dolog - mind maguk után vonják a speciális kezeléseket. A kiszáradt, repedezett, érzékeny bőrre tökéletes megoldás a paraffin kezelés. Különösen fontos téli hideg napokon a kéz védelme. Az egyik leghatékonyabb megoldást ilyenkor a rendszeres paraffinos kézápolás jelenti. A meleg, lezárt felület elősegíti a gyógykrémek mélyebb felszívódását, a bőr belülről való épülését. Ápoló és hidratáló hatása mellett megelőzi a kéz öregedésének árulkodó jeleit. Alkalmazásának alapja, hogy a paraffin rendkívüli hőtároló tulajdonságokkal rendelkezik, tágítja a pórusokat, fokozza a vérkeringést, erősíti a kötőszövetet és ezáltal lehetővé teszi hidratáló krémek felszívódását. A kezelés hatására a száraz, durva és repedezett bőr puha, bársonyos, rugalmas lesz. Rendkívül jótékony hatással van. A kezelés eredménye hosszantartó komfortérzetet biztosít.

A paraffint a gyógyászat évek óta a fizikoterápiás kezelések között alkalmazza. (Ezt a technikát a kórházakban is alkalmazzák, mivel nem csak a bőrt ápolja, hanem az ízületekre és a csontokra is jótékonyan hat.)  A kozmetikában kiválóan alkalmas a kéz, a láb és az arc kezelésére.

A paraffinos kézápolás a kéz bőrének fertőtlenítését, radírozását, és vitaminos krémmel való ápolását tartalmazza. Kézen történő paraffin fürdő esetében a kezeket fertőtlenítjük, majd eltávolítjuk az elhalt hámsejteket. Ezt követően a kezeket egymás után 3-szor belemártjuk a paraffinba nyitott ujjakkal, ezáltal az ujjak közé is kerül paraffin. A nylon kesztyű után frottír kesztyűt húzunk, ettől fokozottabb lesz a "dunszthatás". A nylon kesztyűvel lehúzzuk a kézről 20-25 perc után a kihűlt paraffint. A paraffint nem hasznosítunk újra! A vendég kezéről eltávolított anyagot a szemetesbe dobjuk.                                                 

 A paraffinos kézápolást kúraszerűen kell alkalmazni, attól függően, hogy mennyire van kiszáradva a kéz bőre.  Általánosságban elmondható, hogy az első két héten 2 alkalom, utána ismét két hétig 1 alkalom, majd kéthetente 1 alkalom ajánlott, a megfelelő állapot eléréséhez. 

Mi is a paraffin?

 

A paraffin a kémiában az alkán szénhidrogének gyűjtőneve. Köznapi nyelven a paraffin viaszt értjük rajta. A paraffin elnevezés a latin parum (= kevéssé) + affinis (=ebben az értelemben reakcióképesség) szavak összetételéből származik. A paraffin lehet légnemű, folyékony és szilárd formában.  A paraffin viasz (vagy köznapi nevén paraffin), tiszta formában fehér, színtelen, szagtalan, viaszos tapintású, szilárd anyagot alkot. Olvadáspontja a benne található molekulák átlagos hosszától függően 47-64°C.

 

paraffin.jpg


marilyn-monroe-hair-style-06.jpg



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 12
Tegnapi: 32
Heti: 95
Havi: 1 106
Össz.: 489 769

Látogatottság növelés
Oldal: Cikkeim
Pink Cadillac Professional Nails - © 2008 - 2024 - pinkcadillacnails.hupont.hu

A HuPont.hu segítségével a weboldalkészítés gyors! Itt kezdődik a saját weboldalkészítés!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »